OCT
2012
Outdoor državno prvenstvo

Outdoor Državno prvenstvo u metnom streličarstvu, Podgorica 2012.

Na outdoor prvenstvu Crne Gore u metnom streličarstvu, održanom u Podgorici, 21. oktobra 2012. godine, naši streličari su postigli zavidne rezultate. Domaćin prvenstva je bio SK “Podgorica”, a učestvovalo je 27 takmičara iz pet klubova.

U stilu olimpijski luk 70 m, najcjenjenijoj i ujedno najtežoj disciplini, prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Nebojša Glumac, a treće mjesto Voislav Bulatović.

U stilu olimpijski luk 60 m za kadete, prvo mjesto je osvojio Darko Bulatović.

U stilu goli luk (bez nišana) drugo mjesto je pripalo Predragu Supiću a treće Nikoli Miloševiću.

Po prvi put su na državnom outdoor  turniru nastupili veterani u stilu goli i tradicionalni luk.

Veteran  u  stilu tadicionalni luk, Borislav Jovanović je osvojio prvo mjesto a tik uz njega je bio i Goran Mračević.

U stilu goli luk, veteran Anđelko Milošević osvojio je prvo mjesto sa skorom koji će na narednim turnirima morati neko da dostigne.

U kategoriji mlađih pionira, stil olimpijski luk, Luna Supić je osvojila svoju prvu zlatnu medalju kao i Jana Vasiljević i Uroš Radojković u kategoriji starijih pionira. Srebrne medalje su osvojili Valentina Milenkov i Petar Zametica, a bronzu Nina i Jovan Bjelica.

Streličarski klub Savina svoju aktivnost usmjerava na indoor sezonu i pripremama za odlazak na međunarodni turnir FITA 2×18 m koji se održava u Banjaluci.